Dzień Wymiaru Sprawiedliwości w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu

W dniu 23 maja 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu (ul. dr Juliana Smolika 1) odbyła się po raz kolejny impreza edukacyjna z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości, którego obchody zainicjowało Europejskie Stowarzyszenie MEDEL "Sędziowie i Prokuratorzy na rzecz Demokracji i Wolności”.

W tegorocznej edycji imprezy, którą zorganizowała Marta Bolanowska - Rajca wzięła udział młodzież i pedagodzy z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, a przede wszystkim przedszkolaki z Przedszkola „Lokomotywa” w Nowym Sączu.

Dla starszej młodzieży uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu przygotowali pod kierownictwem Pani Haliny Gancarczyk-Hajduk inscenizację sztuki pt. „Sądzie ratuj” autorstwa sędziego Grzegorza Chmiela. Poruszone zaś w niej problemy omówiła Magdalena Gryboś. Licznie zebrani uczniowie mieli okazję wysłuchać również prelekcji sędziego Jacka Gacka pt. „Czy sąd może się mylić?”.

Z najmłodszymi spotkał się natomiast sędzia Bartosz Łopalewski, pokazując im salę sądową i opowiadając o codziennej działalności sądu.

Rejestr zmian dla: Dzień Wymiaru Sprawiedliwości w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Nowym Sączu
Wytworzył:
Dorota Szkarłat
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-06-07
Publikacja w dniu:
2018-06-07
Opis zmiany:
b/d